Q&A

czyli prosto i bez ściemy

Kim jest fotograf ślubny i dlaczego warto go mieć na weselu?

UWAGA. To będzie najdłuższa część jaką tu przeczytasz.

W dzisiejszych czasach wiele par młodych pragnie mieć wyjątkowe i piękne zdjęcia ze swojego wesela. To właśnie dlatego warto zatrudnić profesjonalnego fotografa ślubnego, który zrobi dla Was nie tylko piękne zdjęcia, ale także sprawi, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Kim jest?

Fotograf ślubny to osoba, która nie tylko robi zdjęcia, ale spędza z Wami czas w każdej najważniejszej chwili Waszej uroczystości. Dlatego ważne jest, aby wybrać kogoś, kto będzie dla Was odpowiedni i będzie Wam towarzyszył w przyjaznej i pozytywnej atmosferze np. jeżeli lubicie szaleństwo to słabo mieć fotografa ślubnego z kijem w… no sztywnego, bo sami się nie wyluzujecie. Myślę, że już się domyśliliście, że ja taka nie jestem. Jeżeli nie odpowiada Ci już teraz mój styl pisania to tym bardziej nie dogadamy się później.

Jak pracuję?

Wiem, że ten dzień należy do Was i chcę, abyście mogli się nim cieszyć w 100%, dlatego zawsze staram się być dyskretna, ale jednocześnie bywać w miejscach, gdzie dzieją się najważniejsze momenty. Jednak jeżeli goście potrzebują się wyluzować to wygłupiać też się potrafię, bo to bardzo otwiera przed obiektywem. Wszystko jednak z wyczuciem. Rozumiem, że goście na weselu są różni i do każdego trzeba podejść indywidualnie, dlatego najpierw zaczynam od obserwacji. Zmysł psychologiczny ułatwia mi rozpoznanie na jakie interakcje mogę sobie pozwolić w danym towarzystwie. Jako doświadczony fotograf, wiem jakie kadry będą odpowiednie dla Ciebie i Twojej drugiej połówki oraz Waszych najbliższych i jak uchwycić emocje w najpiękniejszy sposób.

Poza tym wiecie co jest najlepsze w posiadaniu naturalnych i emocjonalnych zdjęć ze ślubu?

To, że zawsze możecie do nich wracać i przypominać sobie najpiękniejsze chwile Waszego dnia. A kiedy odwiedzą Was znajomi i rodzina, na pewno będą pod wrażeniem Waszych pięknych fotografii i na pewno będą o nich rozmawiać. No i przecież zazdrościć będzie Wam cały fejs czy i instagram.

Tak więc, jeśli szukacie fotografa ślubnego, który zrobi dla Was piękne zdjęcia, a jednocześnie będzie wspaniałym towarzyszem w tej wyjątkowej chwili, to ja jestem osobą, której potrzebujecie. Wybierz mnie, a zrobię dla Was niezapomniane zdjęcia, które będą piękną pamiątką na całe życie.

Jakie informacje musisz mi przekazać, abym mogła stworzyć dla Ciebie idealną ofertę?

Fajnie by było poznać Wasze imiona, ale najważniejsze jest bym wiedziałam od razu jaką macie datę ślubu, żeby od razu sprawdzić czy wgl ten dzień jest dostępny w moim grafiku. Następną ważną informacją jest numer telefonu oraz miejsce wesela (to ze względów logistycznych).

Do czego potrzebny mi będzie Twój numer telefonu?

Do kontaktu z Wami. Wow, wiem ;p A tak serio to nasza współpraca rozpoczyna się od rozmowy wstępnej, żebym mogła zbudować Waszą ofertę. Rozmowa trwa do 30 minut chociaż pary lubią się ze mną rozgadać ;p

Czym jest rozmowa wstępna i dlaczego nie mogę wysłać oferty bez niej?

Powiedz mi, czy nie byłoby lepiej porozmawiać o Twoich potrzebach i oczekiwaniach przez telefon, zamiast wymieniać się mailami? To znacznie przyspieszy proces i pozwoli mi lepiej poznać Twoje wymagania. A przecież chcesz, aby Twoje wesele było dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś/aś, prawda? Rozmowa wstępna jest kluczowa, ponieważ pozwala mi lepiej zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne i na co zwrócić szczególną uwagę. Bez niej niestety nie jestem w stanie stworzyć dla Ciebie oferty, która spełni Twoje najśmielsze marzenia. Więc po co czekać? Daj mi znać, kiedy możemy porozmawiać, a ja zrobię dla Ciebie ofertę, której nie będziesz mógł/mogła odmówić!

UWAGA! TEN PUNKT JEST BARDZO WAŻNY!

Czym jest oferta standardowa?

Pakiety, które dla Was przygotowałam są stworzone na podstawie kilkuletniej obserwacji tego co najczęściej wybierają pary młode. Pakiety tworzą oczywiście ofertę podstawową, której końcowa wartość może wzrosnąć, bo wpływ mają na nią różne czynniki jak np. miejsce wesela – im dalej sala od miejsca mojego zamieszkania tym drożej wyjdzie dojazd.  Do 50km dojeżdżam za darmo zarówno w dzień wesela jak i w dzień pleneru. W każdym pełnym przygotowanym przeze mnie pakiecie dostajecie sesję narzeczeńską – jest ona ode mnie w prezencie i nie ma wpływu na cenę. Nie wymagam noclegu do 100km. Oczywiście są to ogólne informacje – co zawiera każdy pakiet macie poniżej, a o szczegółową ofertę zapytajcie poprzez formularz.

Dlaczego tak?

Chcę uniknąć niepotrzebnych niedomówień i domysłów, że któraś para zostanie naciągnięta czy nie niesłusznie potraktowana przez spersonalizowane tworzenie oferty. Jeżeli oczywiście Wasze wesele wymaga większej uwagi czy zaangażowania wykraczającego poza standard to jak najbardziej jestem w stanie stworzyć z Wami ofertę indywidualną.

Ale...

Oferta standardowa nie wyklucza dostosowania się do Waszych potrzeb. Przed podpisaniem umowy dopytam jeszcze o kilka rzeczy, żeby określić Wam czy w ogóle jestem w stanie sprostać Waszym wymaganiom. Nie podejmę się czegoś co wykracza poza moje możliwości, bo nie wyobrażam sobie zniszczyć Wam pamiątki z tego dnia. Jestem na tyle doświadczonym fotografem ślubnym, że umiem określić swoje możliwości. 

Czym jest oferta indywidualna?

Dla mnie to sposób na dostosowanie się do Waszych potrzeb. Każda para ma swoją wizję i pomysł na wymarzone wesele, dlatego nie ma szans na uniwersalną ofertę, która by odpowiadała każdemu. To dlatego stawiam na indywidualne podejście, bo chcę, aby Wasze wesele było dokładnie takie, jak sobie wymarzyliście. Poza tym, nie ma dwóch identycznych wesel, prawda? Dlatego muszę poznać Wasze wymagania, aby móc sprostać Waszym oczekiwaniom. I powiem Ci szczerze, że nigdy nie zdarzyło mi się podpisać umowy, aby potem powiedzieć, że nie dam rady. Ale nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, prawda? Dlatego warto rozmawiać i ustalać wszystkie szczegóły przed podpisaniem umowy, aby uniknąć nieporozumień.

Dlaczego wartość moich usług nie jest niższa niż 5500zł?

Cóż. To proste. Zusy, srusy i inne takie… Nie no, a tak serio to wartość moich usług nie jest niższa niż 5500zł, ponieważ oferuję coś więcej niż tylko zdjęcia. Moja usługa to nie tylko profesjonalna dokumentacja Waszego dnia, ale też niezapomniane przeżycie, które sprawi, że poczujecie się wyjątkowo i docenicie ten cudowny moment. Stawiam na jakość, dlatego dbam o każdy szczegół, by stworzyć zdjęcia, które będą przypominać Wam o Waszej miłości za każdym razem, gdy na nie spojrzycie, a nawet o nich pomyślicie. To nie jest tylko usługa, to współpraca oparta na Waszych potrzebach, byście czuli się pewnie i komfortowo podczas każdej chwili Waszego dnia. Wiem, że moja usługa jest droższa niż wiele innych, ale gwarantuję, że dostaniecie to, czego szukacie – wyjątkową jakość, której nie znajdziecie nigdzie indziej. Wyjątkowe totalnie pozytywne podejście, które wyluzuje Was bez reszty. A no i goście też będą aktywniejsi widząc taką pędzącą przez salę wariatkę z aparatem.

Co zawsze zawierają pakiety?

 • Sesja narzeczeńska

 • Przygotowania

 • Ślub

 • Wesele

 • Mini plener

 • Sesja poślubna w inny dzień

 • Spersonalizowana galeria internetowa

 • Pendrive

 • Fotoalbum i/lub odbitki

 • Krótka historia o miłości – NOWOŚĆ!

 • Roleczki tworzone na bieżąco w ciągu następnego roku

 • Selfiaczki z Wami 

 • Relacje

 • Dojazd

Dlaczego ważne jest by mieć galerię indywidualną?

Galeria internetowa to całkowity komfort zarówno dla Was jak i Waszych gości. Już nie musicie jeździć do każdego z pendrivem lub pożyczać go w nadziei, że nikt nic z nim nie zrobi. Wystarczy podesłać galerię wraz z hasłem i każdy gość może swobodnie wejść i obejrzeć zdjęcia w każdej chwili. Galeria ma możliwość pobierania zdjęć w rozdzielczości internetowej oraz oryginalnej. Oryginały oczywiście do oglądania i wywoływania, a wersja internetowa to opcja na smartfona, żeby nie tracić pamięci na telefonie. No i jest to wersja do wrzucania na Social Media, aby nie utracić jakości.

Dlaczego sesję narzeczeńską dostajecie w gratisie do pakietu?

Rozmowa rozmową, ankieta ankietą, ale tylko rzut na głęboką wodę pokaże Wam jak fajnie jest być przed moim obiektywem. (Ale sobie teraz nasłodziłam co? :D) W każdym bądź razie to moment kiedy oswajacie się z tą wielka lufą przed Waszymi oczami, ja uczę się pracy z Wami i tego na ile mogę sobie pozwolić w kontakcie z Wami. Tutaj wychodzą też Wasze granice. 

Jak będziecie się czuć i czego możecie się spodziewać po mnie, gdy przyjdzie dzień ślubu?

Pewnie będzie jakiś tam stresik, ale nie będzie Was już stresować aparat i moja obecność. Sesja narzeczeńska zbija idealnie te obiekcje i już wiecie, że przyjeżdżam do Was jak do znajomych. Na przygotowaniach wchodzi luz, blues, a na ślubie i weselu macie pewność, że nic Was nie ominie i że przypilnuję, żebyście o niczym nie zapomnieli. Dostajecie też wskazówki jak się zachować i co będzie się działo, więc jesteście przygotowani na wszystko… a przynajmniej na to na co ja jestem przygotowana z racji swojego doświadczenia – choć zawsze może coś zaskoczyć obie strony. Życie 😛

A plener? Plener ślubny to już bułka z masłem. Często zdarza mi się słuchać nawet lekkie spory także mam nadzieję, że lubicie się godzić. 

ps. brakuje mi tu ewidentnie emotikonek!

Jak długo będziecie czekać na reportażem?

Nie będę Wam obiecywać, że reportaż będzie gotowy w ciągu 2 tygodni. Dla mnie jest to fizycznie niemożliwe. Prawie tyle trwa sama selekcja Waszych zdjęć, a w między czasie obrabiam jeszcze poprzednie. Dobra robota wymaga czasu, więc jeżeli zależy Wam na jakości, a nie na szybkości to super. Reportaż jest oddany do 120 dni roboczych, ale przeważnie nie jest to dłużej niż 90 dni.

Czym jest krótka historia o miłości i dlaczego dostaniecie ją w mniej niż 7 dni?

Coś specjalnego. Coś tajemniczego. Coś o czym opowiem na rozmowie wstępnej, a nie tutaj, bo konkurencja nie śpi ;p Coś co na pewno Wam się spodoba. Coś co na pewno jest moim wyróżnikiem! 

Czy możecie zrobić plener ślubny w inny dzień niż ślub i czy możemy gdzieś wyjechać?

Oczywiście. Całkowicie jestem za tym by plener robić w inny dzień. Mamy wtedy spokojną głowę i ewentualny manewr pogodowy. No i nie ogranicza nas dzięki temu lokalizacja. Same plusy.

Jak daleko dojadę na wesele i jakie będą z tym związane dodatkowe koszty?

Polska. Europa. Świat. Ogranicza mnie tylko język. Przynajmniej na ten moment ;P

Pakiety przygotowuję tak, że część trasy macie wliczone w cenę, więc tu zależy od ilości kilometrów. 

Powyżej 100km potrzebny będzie nocleg.

Czy mogę polecić innych usługodawców np. filmowców?

Pewnie. 

Współpracuję z wieloma fantastycznymi usługodawcami, którzy mogą dać gwarancję udanej imprezy! 

Dlaczego tak ważne jest by wybrać ekipę, która ze sobą współpracuje?

O ile większość usługodawców nie pracuje ze mną bezpośrednio o tyle z filmowcami idziemy można powiedzieć ramie w ramię, dlatego warto wybrać ekipę, z którą się znamy i lubimy, bo dzięki temu unikniemy wpadek i nieprzewidzianych zachowań, które mogą spowodować, że zmniejszy się jakość naszych reportaży. Osobiście polecam i współpracuję z Lily Eye – zapisujemy wspomnienia. Jeżeli jednak nasze terminy się nie zgrają to mogę podesłać inną ekipę do zadań specjalnych.

Jaką opinie będziesz mieć po wszystkim?

Chociaż nie jest to moją rolą, aby oceniać moją pracę, zawsze zachęcam moich klientów do przeczytania opinii innych, którzy już skorzystali z moich usług. To najlepszy sposób, aby zobaczyć, jak moja praca wpłynęła na innych i jakie były ich wrażenia. Niech opinie innych mówią same za siebie!

Wypełnij formularz by dodać romantyzmu
i szaleństwa do Twojej fotografii ślubnej.